Pomoc

1. Czy potrzebuję płatną subskrypcję Adobe Lightroom, aby móc korzystać z presetów?

Nie potrzebujesz. Aplikacja Adobe Lightroom Mobile jest bezpłatna - wystarczy ją  pobrać z App Store (dla urządzeń Apple z systemem iOS) lub Google Play (dla urządzeń z systemem Android):

Lightroom Mobile (iOS)

Lightroom Mobile (Android) 

2. Jak zainstalować presety mobilne w aplikacji Adobe Lightroom na telefon?

Po dokonaniu zakupu otrzymasz do pobrania plik w formacie ZIP. Otwórz go i wejdź do folderu "Presety Mobile". Znajdziesz w nich pliki w formacie DNG - są to tak naprawdę zdjęcia. Zapisz je w rolce aparatu swojego telefonu (folder ze zdjęciami). Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się puste bez okładek, ale wszystko się zmieni, gdy otworzysz je w aplikacji Lightroom. Od tego momentu postępuj zgodne z załączoną instrukcją, która obrazkowo pokazuje krok po kroku jak zainstalować presety.

3. Jak zainstalować presety w aplikacji Adobe Lightroom Classic?

Po dokonaniu zakupu otrzymasz do pobrania plik w formacie ZIP. Otwórz go i rozpakuj zawartość. Otwórz aplikację Adobe Lightroom Classic i wejdź w menu "File" i wybierz opcję "Import Develop Profiles and Presets..."

Przejdź do świeżo rozpakowanego folderu "Presety Desktop", a znajdziesz w nich pliki w formacie XMP. Zaznacz je wszystkie i kliknij "Import". Zauważysz, że presety automatycznie weszły do grupy Tinton Colors.

Gotowe!

4. Jak zainstalować presety w aplikacji Adobe Lightroom CC?

Po dokonaniu zakupu otrzymasz do pobrania plik w formacie ZIP. Otwórz go i rozpakuj zawartość. Otwórz aplikację Adobe Lightroom CC i wejdź w menu "File" i wybierz opcję "Import Profiles and Presets..."

Przejdź do świeżo rozpakowanego folderu "Presety Desktop", a znajdziesz w nich pliki w formacie XMP. Zaznacz je wszystkie i kliknij "Import". Zauważysz, że presety automatycznie weszły do grupy Tinton Colors.

Gotowe!

5. Aktualizacja presetów Tinton Colors v2.0 - czy się różnią i jak je zainstalować?

Czym się różnią?

Nowa wersja 2.0 wzbogaca każdy preset o wariant "Neutral" - nie zmienia on kontrastu sceny, a jedynie ingeruje w balans kolorów. Przy mocno kontrastowym świetle słonecznym lub w studio zastosowanie go może (nie musi) dać lepsze rezultaty niż wariant podstawowy presetu.

Dodatkowo wszystkie wersje presetów zostały lepiej zoptymalizowane pod zdjęcia robione smartfonem.

Kolejnym ulepszeniem jest jeszcze bardziej naturalny kolor skóry w wariantach podstawowych, ale przede wszystkim w wariantach HDR.

Jak zainstalować presety v2.0?

Presety v2.0 należy zainstalować dokładnie w taki sam sposób jak v1.0. Należy pamiętać, aby przed instalacją nowych presetów całkowicie usunąć stare!